Matkad

Talvehooajal

 • Lumeräätsamatk

Lumine loodus on räätsamatkadeks ideaalne. Matka läbivateks teemadeks on metsloomad, nende jäljed ja elutegevus; Põhja-Kõrvemaa ajalugu läbi erinevate valitsusaegade. Räätsad on nagu võlukingad – need lubavad sammuda paksul lumel, ilma et peaks sissevajumist kartma.

Hind kuni 5-le 180 €. Iga lisanduv täiskasvanu 25 €, iga lisanduv laps 15 €. Hind sisaldab lumeräätsade renti ja retkejuhiga matka. 

 • Tõukekelgumatk

Tõukekelgumatk talvises looduses on võrratu. Hooldatud matkarada muudab matkamise lihtsaks ja nauditavaks. Tõukekelgud ise on kerged ja sportlikud – neid on lihtne käsitleda.

Hind kuni 5-le 180 €. Iga lisanduv täiskasvanu 25 €, iga lisanduv laps 15 €. Hind sisaldab tõukekelkude renti ja retkejuhiga matka. 

 • Uisumatk 

Rabalaugastel uisutamine on midagi sellist, mida igaüks peaks vähemalt korra elus proovima. Külmunud rabasaared vaheldumisi külmunud laugastega – see on talvine võlumaailm. Saadud kogemust ei saa millegi muuga võrrelda ning positiivsed emotsioonid on garanteeritud.

Hind kuni 5-le 180 €. Iga lisanduv täiskasvanu 25 €, iga lisanduv laps 15 €. Hind sisaldab suusasaabaste, matkauiskude ja suusakeppide renti ning retkejuhiga matka.

 • Öömatk

Jalgsimatk ööpimeduses koos pealampidega. Matka käigus õpitakse tunnetama ja tajuma pimeduses liikumist, kuulatakse metsahääli ja vaadeldakse tähistaevast. Eriti põnev on matk täiskuu ajal.

Matka hind kuni 10-le 250 €. Iga lisanduv täiskasvanu 15 €, iga lisanduv laps 10 €.

 

Kevadhooajal

 • Kanuumatk Soodla jõel

Kanuumatk toimub Soodla jõel, mis sobib oma iseloomult hästi ka koos lastega matkamiseks – jõgi on rahuliku vooluga. Mingeid erilisi oskusi kanuusõit ei nõua,  ent kasuks tuleb muidugi rahulik meel ja koostöö samas paadis viibijatega.

Hind kuni 10-le osalejale 320 €.  Hind sisaldab varustuse renti ja vajalikku juhendamist. NB! Matka alguspunkti liigub klient oma transpordiga (ca 8km).

 

Sügishooajal

 • UUS! Elektriliste maastikuratastega matk

Kõrvemaa loodus on kordumatu ja imetlusväärne! Nüüd on võimalus kogu seda ilu nautida ühe matka jooksul ja minimaalse füüsilise pingutusega. Tule ja naudi e-maastikuratastega matkamist koos retkejuhiga.

Loe e-maastikurattaga matkamise kohta pikemalt siit.

Matka kestvus kuni 3 tundi. Hind 5-le 375 €. Iga lisanduv täiskasvanu 55 €. 

 • Räätsamatk rabas 

Kutsume Sind matkama Koitjärve rappa või Kõnnu Suursoole, kuhu tavaliselt meie jalg niisama ei julge astuda. Räätsad on need imelised nn võlukingad, mis võimaldavad meil sammuda ja kõikuda fantastilises looduskaunis kohas – rabas.

Hind kuni 5-le 180 €. Iga lisanduv täiskasvanu 20 €, iga lisanduv laps 15 €. Hind sisaldab räätsade renti ja retkejuhiga matka.

 • Rattamatk

Rattamatkale saab minna maastikuratastega, tõukeratastega või FATratastega. Põhja-Kõrvemaa loodusmaastik on justkui loodud rattamatkade jaoks – tihe teedevõrgustik 36 000 hektaril, suplust võimaldavad rabajärved, huvitavad RMK matkarajad; mitmekülgsed terviserajad, avar ja omanäoline Jussi kanarbiku nõmm, oosid ja seljandikud.

Hind kuni 5-le 180 €. Iga lisanduv täiskasvanu 20 €, iga lisanduv laps 15 €. Hind sisaldab rataste ja kiivrite renti ning retkejuhiga matka.

 • Päikesetõusumatk/päikeseloojangumatk

Kõrvemaal on iga päev kaunis! Rabas on päikesetõusu ajal enneolematult salapärane. Udu, varjud, väikesed kõverad rabamännid ja loodushääled või ka täielik vaikus… Igal hommikul on päikesetõus eriline ja erakordne – kord kumab päike läbi udu, kord sillerdavad päiksekiired hommikusel kastel… Sama imetlusväärne on ka päikeseloojang.

Hind kuni 10-le 185 €. Iga lisanduv täiskasvanu 15 €, iga lisanduv laps 10 €. Hind sisaldab retkejuhiga matka ja vajadusel pealampide renti.

 • Jalgsimatk

Matk kaunil Põhja-Kõrvemaa maastikul – võimalik nii mõnusa jalutuskäiguna kui ka tempoka sportmatkana.

Hind kuni 10-le 150 €. Iga lisanduv täiskasvanu 10 €, iga lisanduv laps 5 €. Hind sisaldab retkejuhiga matka.

 • Retk seeneriiki

Mõnus korilusmatk koos uute teadmistega seeneriigist. Alustame seenetarga põneva loenguga söödavatest ja mittesöödavatest seentest. Seejärel minnakse metsa korilusretkele. Peale matka aitab seenetark korjatud seened ära määrata.   

Kestvus ca 2 – 2,5 h. Hind kuni 10-le 185 €. Iga lisanduv täiskasvanu 15 €. 

 

Suvehooajal 

 • SUP matk Venejärvel

Keskusest viiakse juba täispumbatud SUP lauad koos muu vajaliku varustusega Venejärve äärde. Matkaline ise midagi tassima ei pea, saab järvel mõnusalt lõõgastuda. Matkalised liiguvad järve äärde oma transpordiga ( ca 6 km). 

Kestvus 2 tundi. Matka hind kuni 5-le osalejale 175 €, iga lisanduv osaleja 29 €.

 • Kombineeritud räätsa- ja SUP matk Koitjärve rabas 

Retkejuht viib teid kordumatule matkamarsruudile Koitjärve rappa. Räätsadega laugasteni ja sealt juba SUP laudadega laugaste peale.  Retke jalgsiosas kantakse SUPi laua seljakotti endaga kaasas (ca 15 kg) ning üheks osaks matkast on ka SUPi laua täispumpamine. Matk on super stressimaandus – matka lõpuks oled positiivselt laetud, et argimured mõneks ajaks unustada 🙂 

Loe ka mõnusat jutustust ühe matkalise elamustest  https://www.sportlandmagazine.com/est/unustamatud-elamused-koitjarve-raba-raatsa-ja-sup-matkalt/

Lisainfo ja broneerimine info@korvemaa.ee või telefonil +372 524 6628

Hea teada!

 • Matkade kestvus 2-3 tundi.
 • Matkade hinnad sisaldavad matkaks vajaliku varustuse renti.
 • Võimalus tellida Sportand Kõrvemaa uuenenud kohvikust toitlustus enne või peale matka.
 • Võimalus tellida saunateenused uuenevas keskuses.
KÜSI PAKKUMIST