Sügis algas Sportland Kõrvemaa Rattamaratoni põhisõidu stardiga

22. septembril 2024 juba 20. korda toimunud Sportland Kõrvemaa Rattamaraton tõi koos sügise algusega metsaradadele ligi tuhat jalgratturit, kellest 354 olid lapsed ja kuni 20-aastased noored. Rattamaratoni võitsid Gert Jõeäär ja Mari-Liis Mõttus ning sarja ülearvestuse võitjateks tulid Roman Fosti ja Merilin Jürisaar.

45 km põhidistantsi võidu osas toimus tihe rebimine, kuid viimastel meetritel osutus kiireimaks Gert Jõeäär ajaga 1:28.40, talle kaotas napilt teiseks tulnud Josten Vaidem ajaga 1:28.41. Kolmandaks tuli Lauri Malsroos ajaga 1:33.43. Naiste parima sõidu tegi seekord Mari-Liis Mõttus ajaga 1:33.53 ning talle järgnesid teisena Ann-Christine Allik ajaga 1:40.19 ning kolmandana Greete Steinburg ajaga 1:41.55.

Ka võistluse lühemal 21 km pikkusel distantsil läks kiirematel lõpusirgel rebimiseks. Võitjaks osutus Gert Kivistik ajaga 38.54, teise koha sai napilt Jörgen Matt ajaga 38.55 ning kolmandaks tuli Steven Kalf ajaga 39.07. Naiste kiireim oli Carol Kuuskman ajaga 47.42, teiseks tuli Merit Nõmmiste ajaga 50.23 ja kolmandaks Anett Liisa Parts ajaga 52.56.

Kuni 20-aastaste seas noorte 7 km distantsi lõpetasid poistest kiireimana Rikard Kütt ajaga 15.42, teisena Kristo Parisvä ajaga 17.54 ja kolmandana Rasmus Männa ajaga 18.00. Tüdrukute kiireim oli Elisabeth Kuusalu ajaga 19.40, teiseks tuli Iiris Jassik ajaga 22.37 ja kolmandaks Kayren-Loreen Kreegi ajaga 22.38.

“See on alati hooaja lõpus selline erilise ja mõnusa vaibiga võistlus, mis toob siia ka selliseid inimesi, kes tavapärastele rattavõistlustele ei satu. Mulle meeldib ka Kõrvemaa kiire rada ja muidugi ka see, et see võistluskeskus asub pealinnale nii lähedal,” vastas rattamaratoni võitnud Gert Jõeääre finišis päevajuhi Margus Aderi esitatud küsimusele, et mis teda ikka ja jälle Kõrvemaale võistlema toob.

Vaata kõiki tulemusi SIIT.

Ühtlasi autasustati võistluse lõppedes ka kogu Sportland Kõrvemaa Neliku sarja üldarvestuses vanuseklasside võitjaid. Tegemist on Eesti kõige mitmekülgseima võistlussarjaga, mis kätkeb endas lisaks äsja lõppenud viimase osavõistlusena peetud rattamaratonile veel kahte jooksuvõistlust, triatlonit ning ka suusamaratoni. Kokku osales tänavu viiel võistlusel enam kui 4500 spordisõpra, kellest ca 1700 olid lapsed ja kuni 20-aastased noored. Üldarvestuse võitjateks krooniti meeste parimana Roman Fosti ning naistest Merilin Jürisaar, kes said Kõrvemaalt kaasa kingituseks uued Krossi jalgrattad.

Sportland Kõrvemaa Rattamaratoni ja kogu sarja üldarvestuse tulemused on leitavad võistluse kodulehel: sport.sportlandkorvemaa.ee.